Podčrtaj povezave Debelejša pisava Povrni začetne nastavitve
Zemljevid strani Izjava o skladnosti (ZDSMA)
Izgled grba in zastave občine Loški Potok predpisuje Odlok o grbu, zastavi, žigih in občinskem prazniku, ki ga je leta 2005 sprejel Občinski svet občine Loški Potok. Obe identifikacijski oznaki občine sta izdelani na podlagi usmeritev, ki jih je pripravilo oziroma oblikovalo Grboslovno in zastavoslovno društvo Heraldica Slovenica.
V skladu z 2. členom odloka je grb Občine Loški Potok upodobljen na ščitu poznogotskega sloga sanitske oblike. V ojnični delitvi grba je v čelnem polju grba na rumeni podlagi umeščena figura na zadnjih tacah stoječega črnega medveda z rdečima čekanoma in rdečimi kremplji, obrnjenega v heraldično desno. Na zelenem polju sta umeščeni srebrni prekrižani tesarski sekiri z dolgim ročajem (lokalni izraz: plenkača), z rezili, obrnjenimi navzgor in proti bočnima robovoma ščita. Srebrni trak, ki ga nosi ščit na svojih zunanjih robovih, služi le kot grbovni okras.
Zastavo pa opredeljuje tretji člen odloka. Je dvobarvnica v razmerju stranic 1:2 ali 1:3, odvisno od velikosti zastave in potrebe. Sama zastave je razdeljena na tretjinska polja, kjer je prvo rumene barve, srednje in zadnje pa zelene barve. Na srednjem zelenem polju je sredinsko umeščen grbovni atribut (medved in plenkači), ki po višini obsega tri četrtine višine zastave.
Tako grb kot zastava občine vsebujeta dva pomembna atributa, ki nazorno predstavljata našo občino skozi čas. Ker občina leži na osrednjem prostoru bivanja zveri, je v grbu oziroma zastavi našel mesto medved. Plenkači kot orodje, ki je našim občanom skozi zgodovino omogočalo delo in s tem preživetje, pa prav tako predstavlja pomemben simbol kraja in življenja naših občanov.
Grb Občine Loški Potok ustreza heraldičnim merilom restituirane heraldike gotskega sloga in izhaja iz napotil 21. svetovnega mednarodnega heraldičnega kongresa (ICGH-International Congress of Genealogy and Heraldy) o zasnovi municipialnih grbov. Zastava občine Loški Potok pa ustreza napotilom Mednarodne veksilološke zveze FIAV (Federation International des Association Vexillologiques) in sklepom kongresa iz leta 1993 v Luxemburgu za zasnovo municipialnih zastav.