Podčrtaj povezave Debelejša pisava Povrni začetne nastavitve
Zemljevid strani Izjava o dostopnosti (ZDSMA)
Ob zaključku šolskega leta je župan Simon Debeljak v prostorih Občine Loški Potok tudi letos pripravil sprejem za odličnjake oziroma učence, ki so v tem šolskem letu zaključili osnovnošolsko izobraževanje in so se v vseh razredih šolanja izkazali z odličnim uspehom. Med petnajstimi učenci, ki letos zaključujejo osnovno šolo, so bile letos to štiri učenke, ki so dosegle ta uspeh. To so Lara Kordiš, Neža Bambič, Nika Turk in Stela Poje. Sprejema, ki je v pisarni župana na Občini Loški Potok potekal v sredo, 24. 6. 2026, so se odličnjakinje udeležile v spremstvu razrednika Janija Miheliča in ravnatelja Uroša Govca. V nagovoru je župan odličnjakinjam najprej čestital za uspeh, ki so ga dosegle tekom šolanja in jim zaželel veliko podobnih uspehov tudi pri nadaljnjem šolanju. Po nagovoru je odličnjakinjam za nagrado podelil priznanja »ŽUPANOVA PETICA« ter praktična darila. Sledilo je krajše družabno srečanje, v katerem so se devetošolke lahko malo posladkale. V prijetnem pogovoru smo izvedeli, da bodo vse štiri šolanje nadaljevale v Ljubljani, bivale pa v dijaških domovih. Lara bo šolanje nadaljevala na Srednji šoli za farmacijo, kozmetiko in zdravstvo in sicer na oddelku za zobno protetiko, Neža na Ekonomski gimnaziji v Ljubljani, Nika na Gimnaziji Šiška (športni oddelki), Stela pa na Biotehničnem izobraževalnem centru Ljubljana na veterinarski šoli. Glede na njihovo prizadevnost in vztrajnost verjamemo, da bodo tudi pri nadaljnjem izobraževanju tako uspešne, kot so bile v osnovni šoli!