Podčrtaj povezave Debelejša pisava Povrni začetne nastavitve
Zemljevid strani Izjava o dostopnosti (ZDSMA)
18. junija 2026 se je občinski svet sestal na 19. redni seji, na kateri so se svetniki najprej seznanili z letnim poročilom Doma starejših občanov Grosuplje – enote Loški Potok za leto 2025. Direktorica Metka Velepec Šajn je pojasnila, da dom poleg storitve institucionalnega varstva in izvajanja dolgotrajne oskrbe v instituciji, izvaja tudi storitev dolgotrajne oskrbe na domu za občane občin Grosuplje, Ivančna Gorica, Loški Potok, Bloke in Sodražica. Dejavnost doma se pretežno financira s plačili uporabnikov za opravljene storitve, plačili ZZZS-ja za opravljeno zdravstveno nego, s prihodki od opravljanja storitev pomoči družini na domu, s prihodki od izvedenih aktivnosti projektov, tržno dejavnostjo, od decembra 2025 dalje pa tudi s plačili ZZZS-ja za opravljene storitve dolgotrajne oskrbe.
V nadaljevanju se je občinski svet seznanil s predlogom rebalansa proračuna za leto 2026 in ga sprejel. Na ta način so se uskladili letošnji prihodki in odhodki proračuna. Prihodki so se povečali za 70.178 EUR oziroma 1,7 %, odhodki pa za 605.700 EUR.
Največje spremembe so predvidene pri oskrbi z vodo, kjer so se sredstva povečala za 172.400 EUR zaradi nujnih vzdrževalnih in sanacijskih del, pri dejavnosti VVE Loški Potok, kjer je zagotovljenih dodatnih 72.000 EUR zaradi uskladitve z novo ekonomsko ceno vrtca ter pri rekonstrukciji ceste Travnik, za katero je namenjenih dodatnih 70.000 EUR zaradi izvedbe del na telekomunikacijskem in nizkonapetostnem omrežju. Povečanje sredstev je predvideno tudi za investicijsko vzdrževanje in gradnjo občinskih cest v višini 62.500 EUR, za regresiranje šolskih prevozov v višini 50.000 EUR zaradi povečanega števila učencev, ki obiskujejo šolo v Kočevju ter vzpostavitve nove prevozne linije v prihodnjem šolskem letu. Rebalans proračuna vključuje tudi 50.000 EUR za preprojektiranje fekalne kanalizacije, dodatnih 50.000 EUR za izvedbo dozidave in rekonstrukcije DSO Loški Potok ter 21.600 EUR za sanacijo stavbe KTC.
Nato je sledila seznanitev z letnimi poročili gospodarskih javnih služb, Hydrovoda d. o. o. in Komunale Ribnica d. o. o., za leto 2025. Poročili je predstavil predsednik odbora za gospodarstvo Robert Volf, ki je prisotne seznanil s poslovanjem obeh podjetij v preteklem letu, izvedenimi deli in projekti ter načrti za prihodnost.
V nadaljevanju seje je občinski svet obravnaval predlog za odpoved najemne pogodbe podjetju Duriart d. o. o. za industrijski objekt v IC Podpreska. Podjetje zaradi nerednega plačevanja najemnine občini namreč dolguje precejšen znesek. O tej zadevi so svetniki razpravljali že pred letom dni, ko se je podjetje zavezalo, da bo plačevalo tekočo najemnino in eno zapadlo najemnino nazaj, pri čemer naj bi bila obveznost v celoti poravnana do konca letošnjega leta. Podjetje se dogovorjenih obveznosti ne drži, zato so svetniki soglasno podprli sklep o odpovedi najemne pogodbe za omenjeni objekt.
Ob koncu seje je župan podal informacije o aktualnih projektih in dogajanju v občini.